Чернівецький багатопрофільний ліцей №4
Каталог статей
Меню сайту

Пошук

Друзі сайту

· RSS 25/Вер/2020, 09:12

Головна » Статті » Про нас пишуть

У категорії матеріалів: 10
Показано матеріалів: 1-10

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Подяга

Шановний Мирослав Йосипович!  

       Вас і Ваш педагогічний колектив вітає колектив Соледарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №14, в лиці педагога-організатора Ольги Борисової.

       Наше місто Соледар, Донецької області, знаходиться у зоні АТО. У нашому місті розташовано декілька військових частин, які охороняють мирне життя мешканців. Серед них  випускник ЗОШ №18 м. Чернівці майор Андрій Гергуль. Він і ввірені йому воїни Збройних сил України допомагають місцевим мешканцям, нашій школі і дитячому садочку.

       Хочемо подякувати адміністрації і вчителям школи  за таких достойних  випускників,справжніх громадян нашої України і сподіваємося на подальшу співпрацю з учнівським і педагогічним колективами школи.

       З повагою Ольга Борисова 

Про нас пишуть | Просмотров: 199 | Добавил: admin | Дата: 31/Сер/2016

Круглий стіл для вчителів обслуговуючих видів праці
  

18 жовтня 2013р. у Чернівецькому багатопрофільному ліцеї №4 відбулось засідання круглого столу для вчителів обслуговуючих видів праці з проблеми «Педагогічна допомога у саморозвитку обдарованої дитини», у якому взяли участь 30 педагогів міста. Психолого-педагогічні основи обдарованості та її розвиток окреслила методист ММК Марія Котова.

Обмін досвідом роботи з обдарованими дітьмипредставили вчителі трудового навчання Єпіфанія Семенченко (ЗОШ №30), Галина Ключка (ЗОШ №24).

У дискусійному обговоренні проблеми взяли участь педагоги Світлана Бойко (ЗОШ №2), Олена Козак (ЧОНРЦ №1), Єпіфанія Семенченко (ЗОШ №30). Відбулось резюмування основних висновків і пропозицій з питань підвищення якості роботи з обдарованими учнями. Методист ММК акцентувала увагу учасників круглого столу на пріоритетності роботи з талановитою дитиною у процесі підготовки до учнівської олімпіади з предмета. З учителями міста також було проведено два майстер-класи: «Методика викладання трудового навчання у 5 класі за новою програмою» (М.Котова, методист ММК) та «Особливості викладання варіативного модуля «Технологія виготовлення м’якої іграшки у 5-6 класах»» (Тетяна Коцур, вчитель трудового навчання ліцею №4). Майстер презентувала сучасну методику, залучивши до практичної роботи кожного з присутніх доцільно дібраним роздатковим матеріалом та мудрими порадами. Зацікавлено працювали педагоги у творчих групах, опановуючи технологію виготовлення м’яких іграшок. Загалом захід дав учителям теоретичний та практичний матеріал, став унікальною можливістю поділитись досвідом роботи з актуальних питань та бажанням освітян запроваджувати цей досвід у практику власної діяльності. Заняття пройшло в атмосфері співтворчості та задушевності.


 Стаття на сайті   Управління освіти
Про нас пишуть | Просмотров: 180 | Добавил: admin | Дата: 25/Жов/2013

Вчитися ніколи не пізно…

Вчитися ніколи не пізно…

       20 січня 2012 року на базі Чернівецького ліцею №4 відбулося чергове засідання міської школи молодого вчителя української мови і літератури з проблеми «Розвиток мовленнєво-комунікативних здібностей школярів».

Під час проведення теоретичної частини  керівник школи Кожуленко О.Б., вчитель української мови і літератури ліцею №4, заслужений учитель України, ознайомила присутніх із системою роботи вчителя-філолога з розвитку зв’язного мовлення школярів (типи уроків розвитку зв’язного мовлення, особливості побудови та  вимоги до їх проведення). Цікавою та змістовною була й розповідь про використання інформаційно-комп’ютерних технологій  під час їх проведення, поради щодо створення мультимедійного супроводу до уроків.

        Практична частина засідання розпочалася із пристендового уроку розвитку зв’язного мовлення у 9-му класі на тему «Твір у публіцистичному стилі на суспільну тему «Найрідніше місто на Землі». Олександра Борисівна, демонструючи свою високу професійну майстерність, глибоку методичну компетентність продемонструвала методику проведення такого типу уроку, форми й методи роботи щодо підготовки учнів до написання власного висловлювання.

       Цікавим моментом засідання стала ділова гра,  коли слухачі школи, працюючи в групах, створювали презентації до уроків розвитку зв’язного мовлення різних типів, демонстрували їх та обговорювали.

     Робота школи базувалася на засадах толерантного ставлення один до одного,  вільного спілкування  керівника і молодого спеціаліста. Надіємося, що все, побачене і почуте на засіданні, знайде своє відображення в педагогічній діяльності молодих вчителів української мови і літератури.
Про нас пишуть | Просмотров: 304 | Добавил: admin | Дата: 04/Лют/2012

Про відкриття "Тижня безпеки життєдіяльності"

У ліцеї № 4  22.11.11 відбулося відкриття "Тижня безпеки життєдіяльності". На заході були присутні: фахівець з охорони праці Головного управління освіти і науки Троцюк В. П., методист управління освіти Чернівецької міської ради Килинич О. В. та представники  ГУ МНС в Чернівецькій області.

Діти ознайомились з правилами користування вогнегасниками, були свідками справжнього бойового розгортання, а також переглянули відеоматеріали, щодо протипожежної безпеки.

Про нас пишуть | Просмотров: 237 | Добавил: admin | Дата: 04/Лют/2012

Науково-методична, дослідницька робота педагогічних працівників

2010-2011 н.р.

Семенюк О.О. - вчитель світової літератури Збірник «Кращі уроки зарубіжної літератури».

Упорядники : Іванова Л.І., Семенюк О.О.- вчитель зарубіжної літератури Світова література 10 клас.

 Кожуленко О.Б. - вч. української мови та літератури  Стаття в газеті «Освіта Буковини», про зустріч з волинськими педагогами .

Ванзар Є.Т.- вчитель української мови та літератури «Формування життєвих компетентностей школярів на уроках літератури» конференція «Талант та елітарність»

Лакуста О.М.- вчитель української мови та літератури «Використання опорних схем і конспектів на уроках української мови  та літератури»матеріали обласної конференції «Модернізаці змісту освіти»

Про нас пишуть | Просмотров: 287 | Добавил: admin | Дата: 30/Січ/2012

В ліцеї №4 дітей навчали виготовляти писанки з бісеру

До Дня захисту дитини у Чернівецькому багатопрофільному ліцеї №4 провели майстер-клас з виготовлення виробів з бісеру для дітей з обмеженими фізичними можливостями. У заході взяли участь як учні ліцею, так й інших навчальних закладів міста.
- В ліцеї діють гуртки, на яких навчаємо дітей рукоділлю, і школярі охоче їх відвідують, - розповідає вчитель трудового навчання Тетяна Коцур, котра і проводила заняття. - Цим заходом хотіли показати, що усі діти є талановитими. І дійсно, не кожен дорослий може змайструвати власноруч те, що зробили діти на занятті.
- Майструвати писанки з бісеру дуже сподобалося, - захоплено ділиться враженнями учень школи № 27 Іван. - Побідне пробував робити уперше, результат сподобався. Писанку залишу на пам'ять собі, і вдома спробую зробити ще.
Поки діти виготовляли писанки з бісеру, психолог ліцею Тарас Шумиляк та соціальний педагог Валентина Суш провели для батьків психологічний тренінг з подолання проблем "Пошук позитиву". В рамках тренінгу із батьками також поспілкувалися спеціалісти Управління праці та соціального захисту населення Шевченківського району.
Майстер-клас та тренінг є одним із етапів впровадження проекту з адаптації дітей з обмеженими фізичними можливостями, автором якого є соціальний педагог ліцею Валентина Суш. Проект переміг на конкурсі міні-грантів для загальноосвітніх навчальних закладів міста в рамках річної програми благодійної допомоги.
Ольга Кручко, "Від і до". Посилання на статтю
Про нас пишуть | Просмотров: 691 | Добавил: admin | Дата: 25/Чер/2011

Відбулася зустріч вчителів з делегатами з Румунії
   

     20 травня 2011 року в Чернівецькому ліцеї №4 відбулася зустріч вчителів з делегатами з Румунії. Очолював делегацію голова Союзу українців в Сучавському повіті  Іван Боднар. В складі делегації директор Радауцької школи №5 «Богдан-вода» Нікуца Петру та педагоги цієї школи.

    Це було справжнє свято! Педагоги мали змогу обмінятися досвідом, обговорити актуальні освітні проблеми, зустрітися з колегами за фахом і поспілкуватися з однодумцями, обмінятися електронними адресами. Адміністрація ліцею на чолі з директором Мирославом Починком презентували творчі роботи кращих учнів ліцею і методичні знахідки педагогів. Наприкінці зустрічі було підписано договір про співпрацю і домовленість про спільне оздоровлення дітей.

Про нас пишуть | Просмотров: 277 | Добавил: admin | Дата: 25/Тра/2011

“Талант та елітарність”
Педагоги щорічно беруть участь у міській науково-практичній конференції
"Талант та елітарність”
. За три останні роки своїми напрацюваннями перед колегами міста поділились вчителі:

2007-2008 н.р.
Тарасенко О.В. – вч. початкових класів - "Використання комп¢ютерних технологій для навчання молодших школярів»;
Боднар І.М. – вч. початкових класів – "Релаксаційний аспект в навчально-виховному процесі молодших школярів”;
Андрух Ю.О. – вч. математики – "Формування мотивації навчання, як один із напрямків орієнтації математичної освіти»;
Вєтрова Ю.А. – вч. англійської мови – "Використання мультимедійних програм при вивченні англійської мови в початкових класах»;
Потапенко Т.І. – вч. англійської мови – "Розвиток пізнавальної активності учнів на основі використання рольових ігор, проблемно-пошукова та проектна діяльність»;
Смирнова Л.О. – вч. географії – "Впровадження інноваційних технологій на уроках географії”.
Осепчук О.М. – вч. початкових класів – «Впровадження технології розвитку творчої особистості Г.Альтшутера у початкових класах».
Лясковська Т.В.- вч. початкових класів –« Впровадження інноваційної програми всебічного розвитку дитини «Крок за кроком».
Марущак Н.Т. – вч. хімії – «Використання пояснювально-ілюстративних матеріалів та експериментів під час викладання хімії».
Бушина С.В. – вч. історії та правознавства- «Виховання громадянсько-правової свідомості на уроках історії та  правознавства».
Семенюк О.О. – вч. російської мови та літератури – «Проектна технологія на уроках літератури».
Кочубей М.В.- вч. фізичного виховання- «Біоритмологічні резерви організму школярів в період адаптації до фізичних навантажень».

2008-2009 н.р.
Вязнікова Л.А.- вчит.математики- «Прогнозування рівня навчання та досягнення якості математичної освіти»
Харченко.А.М.- вч. почат. кл.- «Формування мовленнєвих вмінь молодших школярів засобами казки»
Черненко О. Р.- вч. почат класів- «Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів»
Анастасова С. І.- вч.англ. мови .- «Вмотивованість при вивченні англійської мови в школі»
Пастула Н. І. вч. фізики- «Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках фізики»
Унгурян Т.С.- вч. української мови та літератури- «Виховання національної свідомості на уроках української мови та літератури»

2009-2010 н.р.
Вязнікова Л.А.- вчит.математики - «Прогнозування рівня навчання та досягнення якості математичної освіти» обласна науково-практична конференція
Ванзар Є.Т.- вчит. української мови та літератури виступ  «Балади Ю.Федьковича » на Всеукраїнській науковій  конференції «Постать Юрія Федьковича з погляду сьогодення», присвячена 175-річчю від дня народження видатного українського письменника і громадсько-культурного діяча
Сінгаєвська Н. С. - вчитель зарубіжної літератури - «Впровадження елементів компаративістики та інтерактивних методів навчання при викладанні зарубіжної літератури»
Ванзар Є. Т.- вчитель української мови  та літератури- «Формування життєвих компетентностей школярів на уроках української мови та літератури»
Гамаль І. В.-вчитель географії-  «Самостійна робота з опорними схемами на уроках географії»
Золіна І.А.- вчитель зарубіжної літератури-  «Запровадження інтерактивних технологій на уроках російської та зарубіжної літератури»
Мельничук С. О.-вчитель початкових класів- «Розвиток інтелектуальних здібностей молодших школярів»
Коцур Т.О.- вчитель трудового навчання «Особистісно-зорієнтоване навчання на уроках обслуговуючої праці»
Про нас пишуть | Просмотров: 410 | Добавил: admin | Дата: 27/Тра/2010

Науково-методична, дослідницька робота педагогічних працівників
2006-2007 н.р.
Кожуленко О.Б. Методичний посібник «Аудіювання та читання мовчки на уроках української мови»,Чернівці,2006.
«Грайлинки» Ігрові форми роботи на уроках української мови та літератури у 5-6 класах Чернівці, 2006.
Колтовська О.О. «Сума кутів трикутника» журнал «Математика»
«Різдвяний зорепад»газ.Математика №48,2007
Лакуста О.М. «Українська література в узагальнюючих таблицях та опорних логічних схемах-конспектах, техах» Чернівці,2006.
Лясковська Т.В. Розробка уроку «Я і Україна. Я і природа»Тварини. Вшанування тварин. Охорона тварин.Журнал «Початкова школа» №10,2006
Проценко Н.О. «Особливості розвитку уваги школярів.»Виступ на ІІІ Міжнародній медико-фармацевтичній конференції студентів і молодих вчених.Всеукраїнський методичний журнал молодих вчених «Хист».
Семенюк О.О. «Слово о полку Ігоревім.» Урок української літератури у 9 класі. Журнал «Зарубіжна література»№30,2006
Фоміна Т.Л. «Забруднення навколишнього середовища» газета «English»№42,2007

2007-2008 н.р.
Андрух Ю.О. – "Роль мотивації у навчанні математики” газ. "Математика”, №15,2008.
Бушина С.В. – Навчально-методичні матеріали по трудовим правам неповнолітніх. Збірник.Чернівці, 2007
Даведюк І.С. «Трагедія Чорнобиля – біль нашого народу»Шкільний світ №11, 2007
Кожуленко О.Б. – Цикл уроків "Лексикологія в 6 класі”. Книжковий додаток "Вивчаємо українську мову та літературу”.
Колтовська О.О. – "Прикладна спрямованість шкільного курсу математики” газ. "Математика” №3,2008.
Лясковська Т.В. – Сценарій зборів-тренінгу "Похвала та критика” газ. "Початкова освіта”.№38,2007
Потапенко Т.І. – Урок англійської мови у 9 класі "Театр у нашому житті” газ. "Крайова освіта”№22.
Семенюк О.О. – Цикл уроків "Поглиблення та систематизація найважливіших відомостей з лексики та фразеології” газ. "Русский язык” ,2008
- Урок позакласного читання в 7 класі «Тургенєв Вірші і проза» газ Руський язик №7,2007
- "Постмодернізм як явище сучасної літератури” програма спецкурсу для 11 класу.
- Зошит для тематичного оцінювання із зарубіжної літератури учнів 9 класу. Фоміна Т.Л. – Урок англійської мови "Острів Пасхи” газ. "English”№4,2008
- Урок англійської мови "Із історії кіно” газ. "English”,2008.

2008-2009 н.р.
Бранопольська Ж.Л.- вч. математики- «Розв’язування показникових рівнянь і нерівностей » газета «Математика» січень 2009 р.
Ванзар Є.Т.- вч. української мови та літератури збірка дитячих творчих робіт «Творчі досягнення учнів 6-А класу»
«Пізнаємо світ щодня» журнал «Українська ластівка»
Кожуленко О.Б.- вч. української мови та літератури- «Аудіювання і читання мовчки на уроках української мови та літератури в 5-12 класах», збірник текстів і завдань 1 частина, 2 частина, Чернівці, 2008.
Українська мова  ( контроль  знань і вмінь) 5-8 класи, Чернівці,2008.
Краміна Л.В.-вч.нім.мови «Школа.Розклад уроків Порядковий числівник»газета «Шкільний світ» №8/2009р.
Семенюк О.О.-вч. зарубіжної літератури-«Робочий зошит»5-7 класи
«Виховувати компетентну читацьку особистість завдання уроку літератури»журнал Всесвітня література №9, 2008
«Кошик мудрості»як структуроутворюючий елемент урок,у журнал Всесвітня література №9 2008»журнал Всесвітня література №9,2008
«Своєрідність творчості А.Рембо», Всесвітня література №10, 2008

2009-2010 н.р.
Ванзар Є.Т.- вчит. української мови та літератури. Виступ  «Балади Ю.Федьковича» на Всеукраїнській науковій  конференції «Постать Юрія Федьковича з погляду сьогодення», присвячена 175-річчю від дня народження видатного українського письменника і громадсько-культурного діяча. ЧНУ, «Науковий вісник», 2009 р.
Вязнікова Л.А.- вчит.математики- «Прогнозування рівня навчання та досягнення якості математичної освіти»,Чернівці,2009
Коцур Т.О. – вчит. трудового навчання «Групова робота на уроках обслуговуючої праці»
Ванзар Є.Т.- вчитель української мови та літератури. Стаття «Пізнаємо світ щодня».  Педагогічно-просвітницький часопис «Українська ластівка», 2009 р.
Семенюк О.О.- вчит. зарубіжної літератури.  Робочий зошит із зарубіжної літератури,  9 клас. Чернівці, 2009.
Сінгаєвська Н.С. вчит. зарубіжної літератури - стаття в газеті «Крайова освіта», грудень 2009р. «Компаративний аналіз твору - шлях до якісної освіти».
Про нас пишуть | Просмотров: 379 | Добавил: admin | Дата: 27/Тра/2010

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz